czwartek, 09 lipiec 2015 00:16

Teleradiologia

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zdalnego opisu badań w systemie teletransmisji danych w radiologii.

Teleradiologia Stomatologiczna

Centra Medyczne Medyceusz to jedyna firma teleradiologiczna w Polsce stworzona przez lekarzy radiologów, w celu wspierania innych placówek zdalnymi konsultacjami. 

Zespół lekarzy radiologów Centrów Medycznych Medyceusz to grupa lekarzy specjalistów, którzy tworzą aktywnie ze sobą współpracujący zespół. W przeciwieństwie do firm konkurencyjnych nie jest to grupa przypadkowych lekarzy rozrzuconych po całym kraju, nieznających się wzajemnie, a grupa lekarzy tworzących w ramach naszego zakładu radiologii zespół specjalistów wzajemnie wymieniających się doświadczeniami. Dzięki temu mają Państwo gwarancję najwyższej jakości opisów badań przy jednoczesnym dotrzymywaniu terminów. 

Współpraca z naszą placówką to nie tylko usługa zdalnego opisywania badań, dodatkowo wspieramy naszych kontrahentów w organizacji pracy pracowni, w szkoleniach techników elektroradiologii, udzielamy pomocy w przygotowaniu protokołów badań RM oraz TK.

W przypadku, gdy otwierają Państwo nową pracownie oferujemy również przetestowane rozwiązania skrojone na miarę i potrzeby danego ośrodka. Oferujemy system PACS/RIS stacjonarny z możliwością jego zakupu lub system PACS/RIS działający w chmurze.

Mogą Państwo liczyć na wsparcie naszego eksperta w celu zoptymalizowania rozwiązań dostępnych na rynku pod kątem Państwa potrzeb.

Nasz ekspert doradzi również w kwestii zakupu sprzętu z ofert dostępnych na rynku. 

Nasze doświadczenie w radiologii zbierane przez ostatnich 15 lat jest nieodzownym atutem.

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: 517-047-203

 

Zalety naszej oferty to:

 • Wykfalifikowana kadra, w skład której wchodzą lekarze z doświadczeniem nabranym w renomowanych łódzkich szpitalach i klinikach, m.in. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, Szpitalu im. Barlickiego, Szpitalu MSW.
 • Brak ograniczeń w zakresie zlecanych opisów badań. Opisujemy badania: RTG - Radiografia Klasyczna RM - Rezonans Magnetyczny TK - Tomografia Komputerowa MG - Mammografia.
 • Lekarze specjalizujący się w opisywaniu badań z zakresu: Neuroradiologii, Radiologii narządu ruchu - MSK, Radiologii Pediatrycznej, Radiologi Onkologicznej
 • Gwarantujemy instalację oraz podłączenie niezbędego sprzętu oraz oprogramowania niezbędnych do otwarcia bezpiecznego łącza teleradiologicznego - bez dodatkowych opłat.
 • Krótki czas oczekiwania na opis badania. Zależenie od umowy dostosujemy się do wymagań. Maksymalny czas oczekiwania to 24h z gwarancją dotrzymywania terminów opisów badań zawartą w umowie.
 • Zapewniamy 30-letnią archiwizację danych.
 • Gwarancja niskiej ceny i pełnego profesjonalizmu.
 • Zdalny odbiór wyników badań przez internet za pomocą portalu www dostępnego 24h/7dni w tygodniu lub bezpłatna integracja z programem Państwa przychodni / szpitala tak, aby opisy trafiały bezpośrednio do systemu.
 • Indywidualny wygląd wyniku z logo Państwa firmy.
 • Polska firma, obecna od kilkunastu lat na rynku medycznym, w tym radiologicznym.
 • W zależności od potrzeb płatne od sztuki lub ryczałtowo.

 

Oferujemy sprzedaż pełnego systemu RIS/PACS z możliwością zdalnego opisu badań w naszej placówce:

System Teleradiologii oparty na oprogramowaniu DigRa


Krótki opis techniczny i funkcjonalny:


• System teleradiologii zintegrowany z systemem RIS/PACS,

 

• obsługuje polskie znaki diakrytyczne,


• umożliwia buforowanie, bezpieczny przesył i udostępnianie obrazów medycznych w standardzie DICOM 3.0 realizowane pomiędzy subserwerem w ośrodku oddalonym a serwerem RIS/PACS w Centrach Medycznych Medyceusz,


• obsługuje formaty DICOM JPEG LossLess, JPEG LS, JPEG Lossy, Encapsulated PDF,


• zapewnia możliwość zintegrowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego lekarza diagnosty z rekordem opisywanego badania,


• funkcja autoroutingu umożliwia automatyczne przesyłanie obrazów na odpowiednią stację diagnostyczną lub serwer główny w zależności od typu badania i przyjętej organizacji pracy,


• w przypadku korekty danych osobowych pacjenta oraz danych dotyczących badania w systemie RIS w ośrodku oddalonym – zmiany te są uwzględniane w systemie centralnym RIS/PACS (w ośrodku konsultującym) oraz na odpowiednich stacjach opisowych,


• realizuje funkcję automatycznej zmiany statusu badania na „wykonane" w systemie RIS ( w ośrodku konsultowanym) w chwili, gdy na serwerze systemu RIS/PACS zarchiwizowane zostało badanie (w przypadku usługi trwałej archiwizacji badań przez Centra Medyczne Medyceusz).


• nagrywanie badań na płytach CD/DVD za pomocą dołączonej aplikacji lub autmatycznego robota

 

Bezpieczeństwo danych:


• Szyfrowany przesył danych pomiędzy subserwerem w ośrodku oddalonym, a serwerem RIS/PACS lub stacjami diagnostycznymi (jeśli tak ustawiony jest strumień przepływu danych tzw. DICOM Workflow) w ośrodku konsultującym.


• Dostęp do poszczególnych węzłów systemu PACS możliwy ze stacji posiadającej zainstalowany certyfikat bezpieczeństwa SSL. Funkcjonalność ta uruchamiana zostaje po stwierdzeniu przez system jednoznacznej identyfikacji zalogowanego operatora i jego uprawnień.


• Pomiędzy ośrodkami konsultowanymi a konsultującym dodatkowo w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zestawione zostaje połączenie pomiędzy wysokiej klasy routerami brzegowymi, zapewniające przesyłanie badań poprzez bezpieczny kanał VPN, oraz skanuje „w locie" przesyłane pliki oprogramowaniem antywirusowym.


• Integracja z systemami takimi jak mMedica, KS-SOMED, Optimed24 - oraz dowolnymi programami działającymi w technologii wymiany plików HL7.

Oferujemy dostęp do systemu RIS/PACS w chmurze z możliwością zdalnego opisu badań w naszej placówce za pomocą usługi RadiBox:

 

 

 

 

 

 

W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu 517 047 203

Czytany 13991 razy
Więcej w tej kategorii: Teleradiologia stomatologiczna »