sobota, 02 wrzesień 2017 16:02

ANKIETA PRZYCHODNI C.M. Medyceusz w Łodzi

Szanowni Państwo,

Poniższa ankieta skierowana jest do pacjentów C. M. Medyceusz w Łodzi. Jest ona dobrowolna i całkowicie anonimowa. Ma na celu uzyskanie informacji na temat „Jak pacjenci oceniają usługi świadczone przez Centra Medyczne Medyceusz". Uzyskane dane będą wykorzystane tylko i wyłącznie do celów polepszenia jakości obsługi pacjentów. 

Poniżej znajdą Państwo link do ankiety.

 

https://goo.gl/forms/bfR2J2mZfI4hJFrC2

piątek, 28 kwiecień 2017 16:10

Zbliża się majówka

Zbliża się majówka: nasz ekspert, dr Michał Słowakiewicz zdradza tajniki pracy w ramach świątecznej i nocnej pomocy medycznej, a także przypomina, kiedy można z niej korzystać. Zachęcamy do lektury :) 

 

Majówka: z jakimi problemami zgłaszają się łodzianie do nocnej pomocy?

Długie weekendy to czas wzmożonej pracy lekarzy dyżurujących w ramach nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Tak, jak w całym roku, najwięcej konsultacji dotyczy chorób układu oddechowego, ale na drugim miejscu plasują się przypadłości związane z układem trawiennym.  Łodzianie zgłaszają się także z  innymi dolegliwościami, niekoniecznie uzasadnionymi.

W zeszłoroczny długi weekend majowy placówka sieci Medyceusz przy ul. Studzińskiego 61, świadcząca nocną i świąteczną pomoc medyczną odnotowała 612 przyjęć, z czego 91 to wizyty wyjazdowe, w domach pacjentów. Aż 177 małych pacjentów przyjęli wówczas dyżurujący pediatrzy. –Dzieci najczęściej trafiają z gorączką, nagłymi infekcjami dróg oddechowych oraz zatruciami czy tzw. grypą jelitową– wymienia dr Michał Słowakiewicz, lekarz rodzinny. Dorośli również zgłaszają się głównie z chorobami układu oddechowego (aż 58% wszystkich zgłoszeń). Na drugim miejscu są zatrucia, niestrawności i inne objawy m.in. przejedzenia związanego z inauguracją sezonu grillowego. –Muszę przyznać, że co roku zastanawiamy się z kolegami, czy w majówkę będzie dużo więcej  zgłoszeń „urlopowych”, ale widzę, że chyba Polacy nauczyli się grillować z rozsądkiem– śmieje się dr Słowakiewicz. W majówkę więcej osób natomiast zgłasza się do lekarza z urazami i pogryzieniami, również przez kleszcze. Obie przypadłości mają związek z dłuższym przebywaniem na świeżym powietrzu. Podobnie jak choroby skóry i alergie, które również są powodem wizyt w ramach nocnej pomocy lekarskiej podczas majówek, szczególnie tych słonecznych i ciepłych.

Doktor Słowakiewicz, który od 12 lat dyżuruje nocami przyznaje, że wciąż wiele osób nadużywa nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.  –Powinniśmy jeździć tylko do nagłych sytuacji, natomiast wielu pacjentów ostatecznie przyznaje, że dolegliwości występują od kilku dni, ale nie zdążyli skorzystać z pomocy lekarza POZ. Pojawiają się także próby uzyskania skierowania do specjalistów– wymienia dr Słowakiewicz i dodaje: -Osobną grupę stanowią osoby starsze, które dzwonią czasem, żeby po prostu porozmawiać. Na przykład podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi przyjmowanych leków czy ogólnie opowiedzieć o samopoczuciu.

 Są też pacjenci, którzy na długo zostają w pamięci ze względu na nietypowe dolegliwości. –Pacjentka zadzwoniła o 3 w nocy z informacją, że niepokoi ją, iż od dwóch tygodni… nie rosną jej paznokcie… Byli też rodzice, którzy w Wigilię zadzwonili do nas z informacją, że dziecko ma w uchu kleszcza. Zastanawialiśmy się, skąd kleszcz w środku zimy, ale pojechaliśmy z wizytą domową. Na miejscu okazało się, że rodzina tego dnia ubierała choinkę i ów kleszcz to nic innego jak drobinka brokatu z bombki– wspomina dr Słowakiewicz.

Przypomnijmy: z porady lekarza dyżurnego i pielęgniarki w nocy, po godzinie 18:00 , w dni ustawowo wolne od pracy i w wszelkie święta państwowe można skorzystać w razie:

• zaostrzenia dolegliwości znanej choroby przewlekłej (np. kolejny napad astmy oskrzelowej z umiarkowaną dusznością),

• infekcji dróg oddechowych z wysoką gorączką (wyższą niż 39°C), szczególnie u małych dzieci i ludzi w podeszłym wieku,

• bólów brzucha, nieustępujące mimo stosowania leków rozkurczowych,

• bólów głowy, nieustępujące mimo stosowania leków przeciwbólowych,

• biegunki lub wymiotów, szczególnie u dzieci lub osób w podeszłym wieku,

• zatrzymania wiatrów, stolca lub moczu,

• nagłego bólu krzyża, kręgosłupa, stawów, kończyn itp,

• zaburzeń psychicznych (z wyjątkiem agresji lub dokonanej próby samobójczej – wtedy należy wezwać pogotowie ratunkowe).

Przypadki zagrożenia życia należy zgłaszać dzwoniąc pod numer alarmowy 999 lub 112. 

http://www.tulodz.com/wiadomosci,tulodztumajowka-z-jakimi-problemami-zglaszaja-sie-lodzianie-do-nocnej-pomocy,wia5-3266-1919.html

Szanowni Państwo,

 

Drugiego lutego w Pałacu Biedermanna w Łodzi odbyła się uroczysta gala podsumowania plebiscytu „Hipokrates Ziemi Łódzkiej 2016”, który organizowany był przez „Dziennik Łódzki” oraz Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Jesteśmy dumni, że placówka Centrów Medycznych Medyceusz przy ul. Studzińskiego 61 dzięki 33 552 głosom zajęła PIERWSZE miejsce w kategorii „Placówka Roku 2016”. W imieniu personelu pracującego w poradni nagrodę odebrała Pani doktor Agata Błońska.

 

Na podium stanęła także Pani dr Elżbieta Olczyk zajmując trzecie miejsce w kategorii "Lekarz Roku 2016".

 

Pani Doktor Barbara Filipczak przyjmująca w poradni przy ulicy Bazarowej 9 zajęła drugie miejsce w plebiscycie Hipokrates Ziemi Łódzkiej 2016 w kategorii "Lekarz Pediatra".

 

Głosy pacjentów zadecydowały, że drugie miejsce w kategorii „Położna Roku 2016” zajęła Pani Dorota Lipińska opiekująca się pacjentami w poradni Centrów Medycznych Medyceusz przy ulicy Spornej 83.

 

Przychodnia Centrum Medyczne Medyceusz przy ulicy Studzińskiego 61 otwarta jest 24h/dobę w ramach POZ oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej. Oferuje konsultacje w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej i pediatrii, a także opiekę laryngologiczną, ginekologiczną i ortopedyczną w poradniach specjalistów. Oferuje też zabiegi rehabilitacyjne i posiada szeroką ofertę badań obrazowych: RTG, Mammografię, USG. Przychodnia dysponuje centrum diagnostycznym z własnym laboratorium. Profesjonalne wyposażenie i najlepsi lekarze czynią z niej świetną placówkę leczniczą dla Radogoszcza.

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym w plebiscycie pracownikom naszych poradni i serdecznie dziękujemy pacjentom korzystającym z usług naszych poradni za oddane głosy.

 

Zespół Centrów Medycznych Medyceusz

 

 

Źródło zdjęcia "www.dziennikłódzki.pl"

środa, 21 grudzień 2016 14:29

Nowa Poradnia Medycyny Estetycznej

 

Poradnia Medycyny Estetycznej mieści się w klinice przy ul. Bazarowej 9

Zapraszamy ro rejestracji głównej - parter - główne wejśćie.

Zabiegi i konsultacje prowadzi specjalista medycyny rodzinnej i medycyny estetycznej

lek. Adam Rakowski. Każdy wtorek między 11.00 a 13.30.

Zapisy na konsultacje i informacja 42 613-69-11

poniedziałek, 14 listopad 2016 15:00

e-rejestracja

E-rejestracja

Centra Medyczne Medyceusz zapraszają do korzystania z systemu elektronicznego umawiania wizyt. Dla wszytkich packówek. Bazarowa, Sporna, Studzińskiego, Syrenki.

 

Portal e-rejestracja Centrów Medycznych Medyceusz umożliwia wygodne oraz szybkie umawianie wizyt do lekarzy wszystkich specjalności.

Oferta będzie poszerzana systematycznie, ale już dziś mogą zapisać się Państwo do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej i pediatry. Do ekarzy specjalistów (poradnia ortopedyczna, poradnia zdrowia psychicznego, urologiczna, położniczo - ginekologiczna, gastroenterologiczna, diabetologiczna, dermatologiczna, endokrynologiczna, kardiologiczna, neurologiczna, okulistyczna, laryngologiczna, rehabilitacyjna, alergologiczna, chirurgii ogólnej.)

 

 

E-rejestracja dostępna także dla lekarza pediatry!

Dzięki możliwość utworzenia SUBKONTA w panelu "moje konto" mają państwo dostęp z własnego konta do konta dziecka.

Subkonta

Subkonto jest kontem stworzonym dla podopiecznego przez opiekuna. Istnieje możliwość dodawania, zarządzania oraz usuwania subkont poprzez menu "Moje konto". Zarządzanie subkontem odbywa się z poziomu konta opiekuna. 

 

Pomoc e -rejestracja

sobota, 09 kwiecień 2016 12:19

Żółty tydzień Medyceusz

Żółty Tydzień! Postaw na profilaktykę.

Akcja trwa między 11 a 24 kwietnia.

Nie czekaj. Zaszczep się!

 

Zapraszamy do naszych placówek przy ulicach

Bazarowej, Spornej, Studzińskiego oraz Syrenki. 

 

Zachęcamy do skorzystania ze zniżki na szczepienia przeciwko żółtaczce w terminie od 11 do 24 kwietnia 2016 r. 

Jak skorzystać z promocyjnych cen szczepień?

 

  1. Umów się na wizytę kwalifikującą do szczepienia W dniach od 11 do 24 kwietnia 2016. Przez telefon lub osobiście w rejestracji przychodni.
  2. Warunkiem skorzystania z promocji jest zrealizowanie konsultacji kwalifikującej do szczepienia u lekarza.
  3. Konsultacje kwalifikujące do szczepienia dla dzieci odbywają się u lekarza pediatry.
  4. Jeżeli lekarz wykluczy przeciwwskazania, można wykonać szczepienie.

 

 Żółty tydzień toogólnopolska akcja społeczna, której celem jest: 

  • edukacja na temat WZW A i B
  • popularyzacja szczepień ochronnych jako sprawdzonej profilaktyki tych chorób.

 

Oferowana jest  szczepionka skojarzona, uodparniająca przeciwko obu typom wirusa.

Standardowy schemat szczepienia składa się z 3 dawek

1. pierwszą dawkę podaje się w dowolnie wybranym terminie,

2. drugą dawkę po upływie 1 miesiąca,

3. trzecią po upływie 6 miesięcy od podania pierwszej dawki.

 

Podawane są również szczepionki monowalentne, które chronią przed jednym z typów wirusa.

W przypadku WZW typu A podaje się szczepionkę w 2 dawkach w odstępie 6-12 miesięcy.

W przypadku WZW typu B podstawowy schemat szczepienia obejmuje 3 dawki - druga podawana jest miesiąc od pierwszego szczepienia, a trzecią po 6 miesiącach od pierwszej dawki.

Tylko przyjęcie pełnego cyklu szczepienia zapewnia długotrwałą ochronę przed zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu A i typu B.

Rozpoczęcie cyklu szczepień w czasie Żółtego Tygodnia gwarantuje przyjmowanie kolejnych dawek (przypadających zwykle już po zakończeniu akcji) po cenach niższych, obowiązujących w Żółtym Tygodniu. 

środa, 09 grudzień 2015 17:15

Bezpłatne szczepionki

 

Poradnia do 18.12.2015r. lub do wyczerpania puli szczepionek prowadzi szczepienia w ramach „Programu Szczepień Ochronnych Łodzian Przeciw Grypie”.

 

Szczepionki bezpłatne przeznaczone są dla mieszkańców Łodzi od 65 roku życia.

Szczegółowych informacji dowiedzą się Państwo w rejestracji POZ lub na infolinii.

wtorek, 22 wrzesień 2015 12:25

Badania RM i TK

Zakład Diagnostyki Obrazowej Centrów Medycznych Medyceusz przygotował film prezentujący możliwości aparatów, na których pracujemy w naszych placówkach. 

Zapraszamy do zapozania się pełną ofertą.

Badania Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej from CentraMedyczneMedyceusz on Vimeo.

           W celu zapewnienia komfortu oraz bezpieczeństwa Państwa dzieciom - powiększeliśmy poradnię Pediatryczną o dodatkową przestrzeń. 

 

Dzięki otwarciu Poradni Dzieci Zdrowych, z osobnym wejściem od strony ulicy Bazarowej zyskują Państwo większą dostępność oraz pewność, że Państwa pociechy nie będą narażone na kontakt z pacjentami z pozostałej części przychodni.  

W Poradni dla dzieci zdrowych znajduje się punkt szczepień a także USG, w tym poradnia preluksacyjna (USG bioderek).

 


 

niedziela, 10 maj 2015 08:43

Latarnia Tanfaniego

24.04.2015 roku odbyło się uroczyste zapalenie najstarszej w Łodzi  latarni.

Latarnia Tanfaniego, która ostatnio oświetlała Plac Piastowski blisko pół wieku temu została wyremontowana przy współpracy MPK oraz ZWiK. Bogato zdobiona, nieprzeciętnie wysoka, po dwumiesięcznych pracach renowacyjnych rozbłysła najjaśniejszym spośórd łodzkich latarni śwtałem. 

Centra Medyczne Medyceusz stając się głównym sponsorem imprezy towarzyszącej zapaleniu latarni wsparały przedsięwzięcie, by promować Bałuty jako miejsce ciekawe i zasłużone w historii Łodzi. 

 

Tym samym, dziękujemy Państwu za przybycie!

Mamy nadzieję, że podobała się Państwu uroczystość. Myślimy, że to nie ostatni raz kiedy okoliczni mieszkańcy mieli okazję spotkać się, by wspólnie spędzić czas w tak radosnej atmosferze.

 

W ramach imprezy koncert zagrał lokalny zespół Rambo Jet, a niebo rozświetlił dziecięciominutowy pokaz sztucznych ogni. 

 

Relację z wydarzenia opisała prasa oraz telewizja.

Materiał telewizji TOYA

<< start < poprz. 1 2 nast. > koniec >>
Strona 1 z 2